lefttop

leftbottom

righttop

rightbottom

table top

table bottom

righttop 2

rightbottom 2

Date

Opponents

Time

Venue

Dress

Rinks

Result

Sun, July 1

Belvedere Social

2.30

A

W

6T Mix

Lost (61 - 75)

Tues, July 3

Roll Up

6.00

H

G

All

 

Wed, July 4

Holmesdale

2.30

H

G

5T Mix

Won (88 - 62)

Sat, July 7

Riverside

2.30

A

W

4T Mix

cancelled

Sun, July 8

Presidents Cup

2.30

H

W

All

Winner : Jill Sadler

Tues, July 10

Roll Up

6.00

H

G

All

 

Wed, July 11

Westerham

2.30

A

W

6T Mix

Won (83 - 79)

Sat, July 14

Forest Hill

2.30

A

W

4T Mix

Lost (57 - 60)

Sun, July 15

Bethlem Royal Hospital

2.30

A

W

5T Mix

Lost (65 - 75)

Tues, July 17

Roll Up

6.00

H

G

All

 

Wed, July 18

Orpington

2.30

A

G

3T Ladies

 

Sat, July 21

Internal Competitions (a.m)/ Australian Pairs (p.m)

10.00

H

W

All

 

Sun, July 22

Purley Bury

2.30

A

W

4T Mix

Won (69 - 57)

Tues, July 24

Roll Up

6.00

H

G

All

 

Wed, July 25

BIBCOS

2.30

H

G

5T Mix

Won (84 - 63)

Sat, July 28

Ladies Rosebowl/
Bill Whale Trophy

2.30

H

W

All

Winner : Jane Taylor
Winner: Mike Haywood

Sun, July 29

Bromley Common

2.30

H

W

3T Mix

cancelled - rain

Tues, July 31

Roll Up

6.00

H

G

All

 

Date

Opponents

Time

Venue

Dress

Rinks

Result

Sat, Apr 20

Opening Drive

2.30

H

W

All

 

Sun, Apr 21

Kingfisher

2.30

A

W

5T Mix

 

Mon, Apr 23

Ladies Roll Up (League team)

p.m

H

G

Ladies

 

Tues, Apr 24

Roll Up

6.00

H

G

All

 

Wed, Apr 24

West Beckenham

2.30

A

G

4T Mix

 

Thurs, Apr 25

Mens Roll Up (League Teams)

p.m

H

G

Men

 

Sat, Apr 27

Riverside

2.30

H

W

4T Mix

 

Sun, Apr 28

Tudor

2.30

A

W

5T Mix

 

Mon, Apr 29

Ladies Roll Up (League team)

p.m

H

G

Ladies

 

Wed, May 1

Bromley Town

2.30

A

G

5T Mix

 

Thurs, May 2

Mens Roll Up (League Teams)

p.m

H

G

Men

 

Sat, May 4

Cray Valley

2.30

H

W

4T Mix

 

Sun, May 5

Westerham

2.30

H

W

6T Mix

 

Tues, May 7

Roll Up

2.30

H

G

 

 

Wed, May 8

Sidcup

6.00

H

G

5T Mix

 

Sat, May 11

Open Day

2.30

H

G

All

 

Sun, May 12

Beckenham & Stanhope

2.30

H

W

3T Mix

 

Tues, May 14

Bromley

2.30

H

G

5T Mix

 

Wed, May 15

Coney Hall

2.30

A

G

4T Mix

 

Sat, May 18

West Hoathley

2.30

H

W

5T Mix

 

Sun, May 19

Orpington Excelsior

2.30

H

W

6T Mix

 

Tues, May 22

Roll Up

6.00

H

G

All

 

Wed, May 23

Holmesdale

2.30

A

G

5T Mix

 

Sat, May 26

Crayford

2.30

A

W

5T Mix

 

Sun May 27

Blackheath & Greenwich

2.00

H

W

4T Mix

 

Tues, May 28

Roll Up

6.00

H

G

All

 

Wed, May 30

Ditton

2.30

H

G

5T Mix

 

Date

Opponents

Time

Venue

Dress

Rinks

Result

Sat, Jun 2

Crayford

2.30

H

W

5T Mix

Won (92 - 71)

Sun, June 3

Wrotham

2.30

A

W

6T Mix

Won (95 - 58)

Tues, June 5

Tom Lee Trophy

5.30

H

G

All

 

Wed, June 6

Met Police Ladies

2.30

A

G

3T Ladies

Cancelled

Sat, June 9

Sundridge

2.30

H

W

3 T Mix

Lost

Sun, June 10

Beckenham & Stanhope

2.30

A

W

3 T Mix

Lost (36 - 64)

Tues, June 12

Roll Up

5.30

H

G

 

 

Wed, June 13

Queens Mead

2.30

A

G

5T Mix

Won (80 - 74)

Sat, June 16

Bromley Hospice Trophy

2.30

H

W

All

Winner :
Mike Haywood

Sun, June 17

Bethlem Royal Hospital

2.30

H

W

5T Mix

Won (87 - 72)

Wed, June 20

Coney Hall

2.30

H

G

4T Mix

Won (67 - 58)

Wed, June 20

Langley

2.30

A

G

2T Ladies

Cancelled

Sat, June 23

ETTS Mixed Rinks Open

09.30

H

W

 

 

Sun, June 24

Petts Wood

2.30

H

W

6T Mix

Lost (84 -87)

Tues, June 26

Roll Up

5.30

H

G

 

 

Wed, June 27

Sevenoaks

2.30

A

G

6T Mix

Won (68 - 61)

Sat, June 30

Open Day

2.30

H

W

 

 

Date

Opponents

Time

Venue

Dress

Rinks

Result

Sat, Aug 4

Ladies v Men

2.30

H

W

All

 

Sun, Aug 5

Duke of Kent Court

2.30

A

W

5T Mix

Won (87 -79)

Tues, Aug 7

Roll Up

5.30

H

G

All

 

Wed, Aug 8

West Beckenham

2.30

H

G

3T Mix

Lost (39 - 53)

Sat, Aug 11

Tudor

2.30

H

W

5T Mix

Won (97 - 76)

Sun, Aug 12

President v Chairman

2.30

H

W

All

 

Wed, Aug 15

West Wickham

2.30

A

G

3T Ladies

cancelled

Sat, Aug 18

Ladies Open Triples Tournament

09.00

H

W

Ladies

 

Sun, Aug 19

Australian Pairs

2.30

H

W

All

Winners : Kelvin Hillman & John Ward

Tues, Aug 21

Roll Up

5.30

H

G

All

 

Wed, Aug 22

West Wickham

2.30

H

G

6T Mix

Won (111 - 102)

Sat, Aug 25

BIBCOS

2.30

A

W

5T Mix

Lost (62 -114)

Sun, Aug 26

Duke of Kent Court

2.30

H

W

5T Mix

cancelled - rain

Mon, Aug 27

Internal Club Games

10.00

H

G

All

 

Tues, Aug 28

Roll Up

5.30

H

G

All

 

Wed, Aug 29

Orpington Excelsior

2.30

A

G

6T MIx

Lost (88 - 98)

Date

Opponents

Time

Venue

Dress

Rinks

Result

Sat, Sept 1

Finals Day

10.00

H

W

 

Internal Competitions

Sun, Sept 2

Additional Finals Day

10.00

H

W

 

 

Tues, Sept 4

Roll Up

5.00

H

G

All

 

Wed, Sept 5

Borough Green

2.30

H

G

 

Won (78 -64)

Sat, Sept 8

Mens Open Triples Tournament

09:00

H

W

 

Winners: Tonbridge

Sun, Sept 9

Bromley Common

2.30

A

W

 

Won (78 - 55)

Mon, Sept 10

Roll Up

5.00

H

G

All

 

Tues, Sept 11

Met Police

2.30

A

W

5T Men

Lost (68 -85)

Tues, Sept 11

RBS

2.30

H

G

3T Ladies

cancelled

Wed, Sept 12

Ditton

2.30

H

G

4T Mix

Won (63 -50)

Sat, Sept 15

Petts Wood

2.30

A

W

6T Mix

Lost (84 -128)

Sun, Sept 16

Cray Valley

2.30

A

W

6T Mix

cancelled

Tues, Sept 18

Orpington

2.30

A

G

5T MIx

Won (92 - 54)

Wed, Sept 19

Bromley Town

2.30

H

G

5T Mix

Lost (70 - 90)

Sat, Sept 22

Kingfisher

2.30

H

W

5T Mix

cancelled - rain

Sun, Sept 23

Kings Sidcup

2.30

A

W

5T Mix

cancelled - rain

Tues, Sept 25

Final Drive

2.30

H

G

All

everyone !

Affiliated to Bowls England and the Kent County Bowls Association

Copyright :  Knockholt Bowling Club 2015 - 2019

KNOCKHOLT BOWLING CLUB

Knockholt logo